Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2011

Μεγάλη νίκη του ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ στο πόλο για το EuroCup στο ΟΑΚΑ με τον παναθηναίκο / ήττα στο μπάσκετ από τον κολοσσό

Πολλά μπράβο στα παλικάρια μας και στον προπονητή του πόλο που κόντρα στον κόσμο που ήταν αρκετός και στα προγνωστικά έδειξαν σε όλους το πόσο μεγάλος είναι ο  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ και πήραν την νίκη με 6-8 επί του παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ για την φάση των 16 του EuroCup. Εύχομαι να συνεχιστεί αυτό και στα επόμενα παιχνίδια και ο κόσμος να σταθεί δίπλα στην ομάδα ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων.

Αντίθετα με το πόλο δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στο μπάσκετ και έχασε στην Ρόδο από τον  κολοσσό με 72-67. Οι παίχτες μας δεν μπήκαν καθόλου καλά στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να κυνηγάμε το σκορ και τον χρόνο.Μοναδικός παίχτης που ξεχώρισε ήταν ο Γίανκοβιτς. Ας ελπίσουμε ότι στην συνέχεια θα δείξουμε μεγαλύτερη προσοχή και πειθαρχία. Εμείς σαν ΠΑΝΙΩΝΙΟΙ θα είμαστε δίπλα στην ομάδα και θα την βοηθάμε όπως εμείς μόνο ξέρουμε!

Μεγάλη νίκη πραγματοποίησαν οι κοριτσάρες μας στο βόλεϊ επί του πανελλήνιου με 3-0 σετ.