Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου 2014

Κύπελλο τέλος

Την ήττα και στον δεύτερο αγώνα κόντρα στον Όφη γνώρισε η ομάδα μας χτες το απόγευμα στην Νέα Σμύρνη.
Ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά στον αγώνα αλλά το άγχος και η έλλειψη ψυχραιμίας στέρησαν το γκολ από την ομάδα μας.
Ευκαιρίες είχαμε αλλά έλειπε η ουσία έτσι το ημίχρονο μας βρήκε ισοπαλία 0-0 με τους Κρητικούς να είναι οι ευνοημένοι και να έχουν δοκάρι στο 38 με τον Περογαμβράκη.
Στην επανάληψη το ίδιο σκηνικό ο χρόνος πίεζε το άγχος μεγάλωνε με αποτέλεσμα ο Όφη προηγήθηκε 0-1 με κεφαλιά του Μακρή στο 63.
Ο Ιστορικός αντέδρασε και αμέσως μετά στο 65 με ωραίο σουτ ο Κολοβός ισοφάρισε σε 1-1.
Από εκεί και πέρα ο ρυθμός έπεσε καθώς οι πιθανότητες πρόκρισης μας είχαν τελειώσει .
Ο Όφη ύστερα από λάθος της άμυνας μας που το επωφελήθηκε ο Κουτσιανικούλης και με πάσα στον Ντούντου στο 80 έκανε το 1-2 το οποίο είναι και το τελικό σκορ.
Οπότε τελείωσε και το όνειρο του κυπέλλου!