Πέμπτη 29 Νοεμβρίου 2012

Αστέρας Τρίπολης - Πανιώνιος 2-1

Με ένα γκολ από τα αποδυτήρια  του Ντε Μπλάσις ο Αστέρας προηγήθηκε στο 1ο λεπτό του Πανιωνίου που καλά καλά δεν είχε βρει τα πατήματα του στον αγωνιστικό χώρο και λίγο πριν τον όρκο νίκης των ποδοσφαιριστών μας, με αποτέλεσμα να ¨κοπούν ¨τα πόδια των παιχτών μας.
Παρόλα αυτά δεν το έβαλαν κάτω κέρδισαν χώρο στο γήπεδο αλλά χωρίς ουσία δηλαδή ευκαιρίες.
Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 39ο λεπτό ο Ουσέρο με εκπληκτικό σουτ έκανε το 2-0 και έβαλε την υπογραφή του για την νίκη της ομάδας του.
Στην επανάληψη η ομάδα μας ανέβηκε αρκετά και σε αυτό συνέβαλε ο Κολοβός ο οποίος ήταν και ο σκόρερ της ομάδας μας στο 82ο λεπτό με πανέμορφο σουτ. Η ομάδα της Τρίπολης οπισθοχώρησε πολλή και ήταν δύσκολο να δημιουργηθούν εύκολα ευκαιρίες, πιο πριν από το γκολ είχαμε και άλλες φάσεις για γκολ αλλά δεν τα κατάφεραν οι παίχτες μας.
Στο τέλος παραλίγο να φύγουμε με τον βαθμό της ισοπαλίας αλλά τόσο το σουτ του Φανούρη όσο και η κεφαλιά του Κολοβού δεν βρήκαν δίχτυα.