Και όμως χάσαμε ….

Καταφέραμε να αναστήσουμε και την πεθαμένη Κέρκυρα που όλες οι ομάδες έχουν νικήσει.
Η Κέρκυρα που φέτος μας πήρε 6 υπέρ πολύτιμους βαθμούς.
Έλεος!!!
Σε έναν αγωνιστικό χώρο βούρκο η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο 1ο ημίχρονο και στα πρώτα λεπτά προηγηθήκαμε στο σκορ με τον Κολοβό ύστερα από εκτέλεση  κόρνερ του Σάμαρη και από το σουτ του Αυλωνίτη πήγε η μπάλα στον Κολοβό και έκανε το 0-1.
Η ομάδα προσπάθησε να πετύχει και δεύτερο γκολ αλλά  η εκτέλεση φάουλ του Σάμαρη αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα της Κέρκυρας και η μπάλα βρήκε στο δοκάρι μη επιτρέποντας την να μπει στα δίχτυα .
Στο πρώτο ημίχρονο ο Κολοβός έχασε ακόμα μια ευκαιρία για να γίνει το 0-2 και ο νόμος του ποδοσφαίρου εφαρμόστηκε με την Κέρκυρα να ισοφαρίζει με παρόμοιο τρόπο όπως σκοράραμε εμείς, και βεβαία φαινόταν ότι θα γίνει κάτι τέτοιο καθώς η γηπεδούχοι πίεζαν και είχαν χάσει νωρίτερα ένα τετ α τετ με τον Γιαννακόπουλο να κλείνει σωστά. τον επιθετικό με αποτέλεσμα να χαθεί η ευκαιρία και λίγα λεπτά μετά να ξανά προλαβαίνει τον παίχτη της Κέρκυρας να μην σουτάρει.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού είχε πέσει και σε αυτό βασικός παράγοντας ήταν ο αγωνιστικός χώρος καθώς οι παίχτες  και των δυο ομάδων έκαναν υπέρ προσπάθεια για να παίξουν ποδόσφαιρο.
Η μοναδική ευκαιρία της ομάδας μας ήταν του Μενδρινού στο 72ο λεπτό και ένα χλιαρό σουτ του Οκόγιε που δεν θεωρείτε ευκαιρία απλά την αναφέρω.
Η Κέρκυρα με την σειρά της έχασε 2 ευκαιρίες και στο 82ο  λεπτό έκανε το 2-1 με τον ίδιο σκόρερ ύστερα από απόκρουση του Γιαννακόπουλου από εκτέλεση φάουλ πήρε το ¨ριμπάουντ¨ και σκόραρε.
Η τέλος του αγώνα μας βρήκε να χάνουμε και από την Κέρκυρα και να μπαίνουμε σε περιπέτειες.

Ο αγώνας στην Κέρκυρα ήταν ο τελευταίος για τον Ελευθερόπουλο καθώς παραιτήθηκε αναλαμβάνοντας την ευθύνη.
Μάλιστα ζήτησε όποιος ήθελε από τους ποδοσφαιριστές του να τον χαιρετήσουν όταν γύρισαν από το νησί των Φαιάκων.
Οι ποδοσφαιριστές με την σειρά τους έβγαλαν ανακοίνωση στήριξης στον Ελευθερόπουλο ζητώντας του να μην παραιτηθεί και να συνεχίσουν μαζί την πορεία της ομάδας και αναλαμβάνοντας εκείνοι την ήττα και τις άσχημες εμφανίσεις των τελευταίων αγωνιστικών.
Ο Κουτλίδης δήλωσε ότι φταίει ο ίδιος και η διοίκηση.